3 tipy, jak vyčistit sedací soupravu

Na často používané sedačce se dříve nebo později objeví skvrny a nečistoty. Ať už jsou následkem nehody nebo času, není nic jednoduššího než sedací soupravu vyčistit. Celý proces můžeme rozdělit do tří kroků.

První pomoc

Než se pustíte do samotného čištění, můžete si několika způsoby usnadnit práci. Začněte s tím, že vysajete celou sedací soupravu vysavačem. Tak se zbavíte nejenom roztočů a veškerého smetí, ale tah vysavače odstraní i část nečistot přímo z materiálu sedačky.

Čištění sedačky v domácích podmínkách

Některé skvrny a nečistoty se mohou zdát nezničitelné, ale pravdou je, že většinu z nich lze v domácích podmínkách úspěšně zlikvidovat. Bude záležet na tom, co konkrétního skvrnu způsobilo.

  • Mastné skvrny – v tomto případě dobře pomůže jedlá soda. Nasypejte ji na skvrnu, mokrým hadrem ji vetřete do sedačky a nechte působit několik hodin. Poté místo opět otřete mokrým hadrem.
  • Čokoláda – na čokoládu nejlépe pomůže teplá voda s trochou čističe na koberce.
  • Žvýkačka – nalepenou žvýkačku snadno odstraníte pomocí ledu. Přidržte u ní zabalený led tak dlouho, dokud sama neodpadne, či nepůjde snadno sloupnout.
  • Běžné skvrny, či skvrny od psacích potřeb – použít lze mokrý hadřík, případně výše zmíněnou metodu se sodou. Funkční je také omýt místo roztokem z vody a octa v poměru 1:1.

Některé z výše popsaných metod nemusí být vhodné pro všechny materiály. Než se s nimi rozhodnete vyčistit sedací soupravu úplně celou, vyzkoušejte je na malém kusu, který není moc vidět.

Postarejte se o vaši sedačku

Po odstranění skvrn či nečistot je třeba některé sedačky ošetřit speciálními přípravky, které dodají materiálu původní barvu či vlastnosti. Jde většinou o sedačky z kůže a podobných materiálů. Všechny sedačky můžete naimpregnovat, aby bylo příští čištění mnohem jednodušší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *