Co je to postcrossing?

Postcrossing spojuje neznámé lidi po celém světě

Cílem Postcrossingu je propojit pomocí pošty a zasíláním pohlednic lidi z celého světa. Pokud se zaregistrujete do tohoto projektu, můžete dostat pohlednici i s poštovní známkou třeba z Turecka, Austrálie, Slovenska, prakticky z kterékoliv země světa.

Komunita uživatelů tohoto projektu se řídí přesně danými pravidly:

  1. Zaregistruj se.
  2. Pečlivě vyplň svůj profil včetně přesné a aktuální adresy.
  3. Vyber si náhodného uživatele .
  4. Napiš mu pohled včetně krátké zprávy.
  5. Korespondence je vedená v anglickém jazyce.
  6. Pohlednici označ ID, kde je uvedena zkratka země odesílatele a číslem pořadí odeslané pohlednice.
  7. Po obdržení pohlednice ihned zaregistruj ID, dáš tak najevo že si pohlednici obdržel.
  8. Dodržuj kodex slušného chování při komunikaci.

Zapojte se a vychutnejte si to překvapení ve schránce, až tam najdete pohled ze země, kterou znáte jen z mapy, od človíčka o kterém byste jinak nevěděli, že je na světě.

Je to úžasný nástroj jak spojit dnešní svět alespoň krátkou ručně psanou zprávou na pohlednici. Paul Magalhäes tento projekt založil v již roce 2005. A proč Protože rád dostával poštu. Především pohlednice.

Díky mocné medializaci si brzy tato jeho idea získala velkou popularitu a zapojilo se a nadále se zapojuje stále více uživatelů. V roce 2008, pouhé tři roky od založení, proběhlo poslání milionté pohlednice mezi jinak zcela neznámými lidmi.

V dnešní uspěchané době, kdy lidé mezi sebou mají často vztahy na bodu mrazu, je hezké, zapojit se do projektu jenž má za cíl svět spojit.

V současné době, je to potřeba více, než jindy.

Tak se zaregistrujte a těšte se odkud vám pošta doručí pohlednici. A nezapomeňte si ty nejkrásnější kousky schovat do alb a krabiček na pohledy.