Na co se zaměřit při výběru kávových kapslí?

Aby vám káva z kapslí vždy chutnala, je potřeba vědět, čemu věnovat pozornost při jejich výběru. A zdaleka nejde pouze o cenu. Roli při výběru kapslí hrají i jiná kritéria, která rozhodují o to, zda si svoji kávu užijete nebo ne. Jak vybrat kapsle, aby vám káva opravdu chutnala?

Kompatibilita s kávovarem

Jestliže už máte kávovar na kapsle, je potřeba vybírat kapsle, které je možné v něm použít. Nejčastěji jde o ty, které dodává stejný výrobce jako kávovar. Často jsou ale s kávovarem kompatibilní i kapsle jiných producentů, to je potřeba zjistit již při jeho koupi. V kapslích navíc nemusíte hledat pouze kávu, čekat v nich na vás může i kakao, čaj anebo čokoláda. V současné době najdete na trhu kapsle od čtyř nejvýznamnějších producentů, jedním z nich je společnost Tchibo, která dodává mimo jiné kapsle s kávou té nejvyšší kvality tchibo cafissimo kapsle. V nich najdete tradiční chutě ze všech koutů světa, od Kolumbie a Brazílie po Indii a Ekvádor, ale také netradičně pojatou kávu s příchutí malin, jogurtu či medu.

Obsah kapslí hraje prim

V kapslích do automatických kávovarů najdete jak klasickou kávu s obsahem kofeinu, tak i kávu bez kofeinu, kterou mají v oblibě především lidé s vysokým krevním tlakem. Všechny druhy kávy si díky kapslím tchibo můžete vychutnat s mlékem nebo bez, ochucenou či v základní variantě. Kromě kapslí s kávou seženete také kapsle s čokoládou, kakaem, čajem a dalšími nekávovými nápoji.

Počet kapslí v balení a množství kávy v nich

Na to, jak silný bude váš nápoj, bude mít vliv především obsah kávy v jedné kapsli. To, kolik za něj zaplatíte, ovlivní především počet kapslí v jednom balení. Právě tyto parametry hrají roli při výběru kapslí do kávovaru i pozdější přípravě kávy z nich. Před nákupem si spočítejte cenu za jednu kapsli. Samozřejmě platí, že čím větší množství kapslí v balení bude, tím výhodněji vás každá vyjde. Velké balení kapslí ale kupujte pouze v případě, že již máte chuť kávy z nich vyzkoušenou a víte, do čeho jdete. Pro testování a ochutnávání jsou určena malá balení po 8 až 10 kusech. Množství kávy v jedné kapsli se pohybuje obvykle okolo 5 až 8 gramů a je nasnadě, že čím více jí bude, tím bude chuť i aroma každého šálku intenzivnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *