Na co všechno si mohu vzít hypotéku?

Hypotéka na bydlení neznamená jen získání peněz na koupi nebo rekonstrukci domu. Finanční prostředky totiž můžete využít k mnoha dalším účelům. Díky široké nabídce bank je v dnešní době možná hypotéka na cokoliv.

Hypotéka na byt

Umožňuje koupi bytu nebo spoluvlastnického podílu. S hypotékou na byt lze vypořádat i majetkové poměry nebo převést členská práva. Podobně je na tom i hypotéka na družstevní byt. Jelikož ale tento typ bytu nebude ve vašem osobním vlastnictví, budete muset při sjednání hypotečního úvěru ručit jinou nemovitostí.

Hypotéka na dům

Pod hypotékou na dům se skrývá hypotéka na stavbu domu i hypotéka na rekonstrukci. Díky této hypotéce si můžete postavit vlastní dům nebo zmodernizovat či upravit své stávající bydlení. Stejně tak s její pomocí vypořádáte majetkové poměry.

Hypotéka na pozemek

S touto hypotékou si pořídíte vlastní pozemek, na kterém v budoucnu můžete postavit dům, kancelářské prostory nebo třeba vytouženou chatu.  

Hypotéka na chatu

Získat hypotéku na koupi nebo stavbu chaty či chalupy není žádný problém. Tzv. hypotéka na rekreační objekt zahrnuje koupi nemovitosti, její výstavbu nebo rekonstrukci, refinancování, vypořádání majetkových poměrů a také převod družstevních členských práv a povinností.

Hypotéka na rekonstrukci

Hypotéka na rekonstrukci zajišťuje nejen rekonstrukci domu či bytu, ale umožňuje také samotnou stavbu. Tento typ hypotéky se vám bude hodit i v případě, že potřebujete vypořádat majetkové poměry.

Auto, dovolená i vybavení domácnosti

Potřebujete peníze na jiné účely? Pak je pro vás jako dělaná americká hypotéka, kterou vám banka poskytne i bez doložení účelu. Připravte se ale na to, že na rozdíl od klasického hypotečního úvěru vás čekají vyšší úrokové sazby. Přesto jsou však stále výhodnější než u běžných spotřebitelských úvěrů.

Chcete hypotéku? Spočítáme vám, na kolik vás úvěr vyjde, a která banka nabízí nejvýhodnější podmínky.