Briliantové šperky

Rozdíl mezi brilianty a diamanty

Mnoho zákazníků, hledajících na internetu šperky, často naráží na problém. Při výběru hledají diamanty, ale jsou jim většinou nabízeny brilianty. Mnoho z vás se pak právem ptá, jaký je v tom vlastně rozdíl? Rádi vám jej vysvětlíme.

Co je diamant?

Slovem diamant označujeme surový nerost. Jedná se o krystalickou formu uhlíku, která vzniká v horním zemském plášti za vysokých teplot a tlaků v ultrabazických vyvřelinách – kimberlitech, lamproitech a komatiitech. V současné době se těží na několika místech planety, přičemž nejvyšší produkce dosahují státy Botswana, Rusko a Kanada. Zajímavostí je, že diamanty nejsou jen na zemi, ale i ve vesmíru. Podle vědců jsou některé hvězdy krystalické formy uhlíku – tedy velké hvězdné diamanty.

Diamant se používá nejen ve šperkařství, ale v mnoha dalších oborech – například průmyslu. Jistě znáte diamantové brusné kotouče, ale málokdo ví, že se z diamantů vyrábí třeba speciální diamantové pasty nebo se využívají ve speciálních elektronických součástkách. Nejvýznamnějším oborem pro využití diamantu je bezesporu šperkařství. V něm se však nepoužívají diamanty surové, ale za pomoci výbrusu se upravují. Jedním z nejznámějších výbrusů diamantu je briliant.

Co je briliant?

Briliant je vybroušený surový diamant. Briliantový brus získal své jméno z francouzštiny, ve které znamená „zářící“ nebo „jasný“. Jeho vznik se datuje kolem roku 1910, avšak autorem výpočtu moderního briliantového brusu (v roce 1917) je Marcel Tolkowski, který dokázal spočítat ideální sklon úhlů faset (vybroušených plošek). Ideální diamantový brus má 57 faset, neboli plošek, rozdělených následovně: Jednu horní plošku, kterou se celý brus začíná, 32 horních faset a 24 faset v dolní části. Tímto tvarem je zajištěno, že světlo procházející diamantem se odráží co nejlepším způsobem při celém barevném spektru a maximální intenzitě.

A právě proto jsou brilianty jedny z nejkrásnějších a nejelegantnějších šperků, kterými můžete obdarovat své blízké.

Diamanty a šperky k sobě patří od pradávna jako muž a žena, nebo noc a den. Pro nás v Danfil Jewellery je kombinace drahých kovů a kamenů doslova vášní, kterou přímo od srdce šíříme dál, a jsme s vámi při nejvýznamnějších životních událostech.

Naše šperky vyrábíme s láskou a úctou k tradicím ruční výroby. Své šperky dokonale známe a snažíme se, abyste si mohli užívat krásu briliantů při běžném nošení za přijatelnou cenu i vy, a to nejen při nejvýznamnějších životních událostech!

Naše práce je pro nás životní poslání a velký závazek vůči vám. Prohlédněte si naše kolekce briliantových šperků pro různé příležitosti a pamatujte, že významné příležitosti a dny, na které nezapomenete, můžete vytvářet sami třeba tím, že překvapíte svojí drahou polovičku jen tak, nečekaně!

ZOBRAZIT VŠECHNY BRILIANTOVÉ ŠPERKY

Briliantové šperky Danfil Diamonds

Nová kolekce přívěsků s písmeny abecedy osazené třpytivými diamanty, které dodávají tradičnímu šperku punc jedinečnosti.

PROHLÉDNOUT NOVOU KOLEKCI