Mediciální houba posilující imunitu, trávení a paměť

Tinktura medicinální houby Reishi (Ganoderma lucidum) s bohatým obsahem beta-glukanů. Pěstována na místních farmách ve Finsku s laboratorním extraktem látek v poměru 1:20. Reishi nebo-li “houba nesmrtelnosti” se řadí mezi nejužívanější medicinální houby na světě. Její účinky ovlivňují celou řadu mechanismů v těle.

Na úpatí hor Changbai v dnešní Číně roste na místních stromech houba, která si svými účinky pro lidské zdraví vydobyla opravdovu pověst. Reishi, také nazývaná “lingzhi”, v překladu znamená doslova “houba nesmrtelnosti” a řadí se mezi nejužívanější medicinální houby na světě. Její účinky ovlivňují celou řadu mechanismů v těle od imunity, přes prevenci alergií, až po trávení a mikrobiom. Reishi obsahuje funkční látky, které známe jako triterpenoidy, polysacharidy jako beta-D-glukany, ganopoly, adenosiny a další. Tyto látky pravděpodobně zodpovídají i za její vliv pro zdraví. 

Složení

30ml alkoholové (25%) tinktury z medicinální houby Reishi (Ganoderma lucidum).

Obsah extraktu v 1 dávce (2ml) je 600mg. 

Výroba

Reishi původem od značky Kaapa Health je pěstována na lokálních farmách ve Finsku, kde ji místní odborníci sklízí z Finských lesů a laboratorně extrahují aktivní látky v poměru 1:20. To zajišťuje obsah účinných molekul a maximální kvalitu tinktury.  

Dávkování

Doporučená denní dávka jsou 2ml extraktu z tinktury (plné kapátko)

Medicinální houby

Medicinální houby jsou užívány po tisíce let tradičními kulturami pro jejich vliv na zdraví člověka. Díky tomu si jich všimla i moderní věda s medicínou a medicinální houby se začaly intenzivně studovat. Studie poodhalují jejich biochemii a mechanismy působení na celou řadu systémů v těle. Jejich konzumace u lidí a zvířat přispívá k optimálnímu fungování mozku, imunity, cévního systému i mikrobiálního složení spolu s trávením.